top of page

Mish Derri me Cicibune: (GR. Χαρούπια)

Mish Derri me Cicibune: (GR. Χαρούπια)


Përbërësit:


1 kg mish derri, te prera ne forme kubike,

15 copë Cicibune, cilat i vendosim ne nje ene me uje që nga mbrëmja e kaluar,

1 filxhan vaj ulliri

1 filxhan verë e kuqe

1 qepë te mesatare te grire holl

1 kokerr domate te grire

majdanoz

piper kripë.


Përgatitja:


Ne nje tenxher zjejme Cicibunet, deri sa te zbuten shume.


Ujin e tyre nuk e derdhim por ia hedhim ne tenxhere ku kemi


pergatitur mishin e derrit te skuqur me qepen dhe me domatrn.


Me pas shtojme dhe cicibunet e zjera dhe i lejme


te gatuhen bashke derisa te jen gati.


Ju befte mir,,!!!

17 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comentarios


bottom of page