top of page

Receta Gatimi per fëmijë: Pure nga brokoli dhe lulelakra.

  1. KOHA E PERGATITJES 10 MINUTA.

  2. Pure nga brokoli dhe lulelakra

  3. 1 lule të madhe brokoli

  4. 1 lule të madhe lulelakre

  5. Përgatitja:

  6. 1. Ziejini në ujë apo avull lulen e brokolit dhe lulelakrës derisa të zbuten (rreth 10-15 minuta).2. Thajini dhe merrni pak nga lëngu i tyre gjatë zierjes.3. Vendosni brokolin dhe lulelakrën e zier në blender për ti bluar dhe gjatë bluarjes hidhini pak nga lëngu i zierjes që keni ruajtur, derisa të fitoni masën me hollësinë e dëshiruar.Pa gluten, pa grurë, pa qumësht dhe pa vezë.

13 views0 comments

Recent Posts

See All

Receta Gatimi per fëmijë:

KOHA E PERGATITJES 10 MINUTA. Deri ne 6 muaj bebes i mjafton vetëm qumshti i gjirit dhe duhet që foshnja të ushqehet vetem me qumësht gjiri ,në rast mungese me qumësht të pregaditur artificialisht. Ku

Receta Gatimi per fëmijë: Pure molle:

KOHA E PERGATITJES 10 MINUTA. Pure molle 1 apo 1/2 e një molle të vogël (ose të zier). Përgatitja: Pastrojeni mollën, qërrojeni, dhe prejeni në copëza.2. Hidhni në një enë 2-4 lugë me ujë, hidhni copë

Receta Gatimi per fëmijë:Pure dardhe.

KOHA E PERGATITJES 10 MINUTA. Pure dardhe Përbërësit: 1 dardhë e pjekur e vogël Përgatitja: 1. Merreni dardhën lajeni, hiqini lëvozhgën, prejeni dhe largoni bërthamën.2. Ziejeni në një tigan me një sa

Comments


bottom of page