top of page

Hurmat Arabe.

Hurmat Arabe luftojne anemine dhe pasurojne trupin me vlera te larta ushqyese


Për shkak të nivelit të lartë të mineraleve, hurmat janë perfekte për njerëzit që vuajnë nga anemia. Ato janë plot hekur dhe si rrjedhojë pacientët përfitojnë energji dhe forcë dhe më pak lodhje e dobësi. Një kilogram hurma përmban 3000 kalori.


Kaloritë e hurmave janë në fakt të mjaftueshme për të plotësuar nevojat ditore të organizmit. Normalisht nuk ju këshillojmë të hani vetëm hurma. Por nëse jeni të dobët dhe të hollë, dëshironi të vini muskuj, apo edhe dëshironi të jeni energjik pas një sëmundje mjekësore, atëherë hani hurma të tilla. Hurmat e mbajnë zemrën të shëndetshme. Nëse i fusni në ujë gjatë natës dhe i shtypni lehtë në mëngjes para konsumimit, do t’i jepni zemrës forcë. Hurmat ulin rrezikun e atakut në zemër duke zvogëluar nivelet e kolesterolit në gjak. Mjafton të konsumoni hurma dy herë në javë për një zemër të shëndetshme. Nëse përzieni hurmat me qumështin e dhisë dhe me mjaltë atëherë sapo keni krijuar një tonik të dobishëm për një jetë të pasur seksuale. Kjo përzierje jo vetëm lufton sterilitetin, por edhe një sërë çrregullimesh seksuale.60 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page