top of page

Keke me banane.

Updated: May 10, 2023

Përbërsit

Përbërsit

4 banane

200gr mjell

3 veze

50gr gjalp te shkrire

150gr sheqer i zi plure

3 luge gjelle vaje

1 luge çaje sod

1 luge çaje baking powder

1/2 luge çaje vanil puder

1/2 luge çaje krip


Pergatitja.

Në nje enë të thellë perzjejme të gjitha perbersit derisa të behen omogjen.

E hedhim në një form në nje tava me dimesione 35x25 cm të lyer me parë me gjalpë dhe miell, (Ose shtroni leter per pjekje ne furre). pjekim ne furr ne temperatur 170 grad 25 me 30 minuta sa te marin ngjyre të arte. Dhe e servirim me menyra te ndryshme, ose me akullore sipas deshires.128 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page