top of page

Rizoto me shparguj, (ose asparagu).

Rizoto me shparguj, (ose asparagu).

Pergatitja: 15 minuta

Perberesit per 4-5 persona:

400 gr oriz per rizoto

550 gr shparguj te fresket

90 gr gjalpe

3 luge vaj ulliri

½ qepe

leng perimesh

djathe parmigiano reggiano i grire

Menyra e pergatitjes (hap pas hapi):

Pergatitja.

Si fillim ziejme per 10 minuta shpargujt ne uje me kripe. Nderkohe grijme qepen.


Pasi te jene ziere shpargujt, i ndajme vec majat, ndersa kembet ja presim ne rondele te vogla.

Shkrini 15 gr gjalpe ne nje tigan dhe kaverdisni ne te majat e shpargujve per 5 minuta qe te marrin shije.


Ne nje tenxhere shkrijme 30 gr gjalpe dhe 2 luge vaj ulliri dhe zbutim qepen. Me pas shtojme edhe orizin dhe e skuqim lehte.


Shtojme rondelet e shpargujve dhe me pas e njomim me dy garuzhde leng perimesh te nxehte.

Vazhdoni gatuani orizin aq sa e ka te nevojshme (zakonisht 15 minuta) duke i shtuar leng perimesh sa here qe orizi e perthith lengun.


Rregullojeni me kripe dhe me pas shtoni majat e shpargujve duke e perzier me kujdes.

Shtoni gjalpin e mbetur dhe djathin e grire. Perziejini me kujdes. Fikni zjarrin.

Mbulojeni me kapak dhe lereni te pushoje per 5 minuta para se ta sherbeni.

10 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page