top of page

Angjinare me vaj, majdanoz dhe hudhër.

Angjinare me vaj, majdanoz dhe hudhër.


Kjo eshte nje pajte klasike e kuzhines italiane, aq te dashur per te gjithe boten, jo vetem per ne shqiptaret. Kjo eshte nje menyre e thjeshte per t’i gatuar, por qe i jep nje shije te mrekullueshme kesaj perimeje. Ajo eshte nje shoqeruese shume e mire per pjatat e mishit, peshkut, vezeve dhe djathrave te ndryshem.

Koha e pergatitjes: 20 Minuta.

Perberesit: Per 4 me 5 persona.

9-10 angjinare

2-3 thelpi hudher

2 luge majdanoz i grire

4-5 luge vaj ulliri

leng perimesh

30 g gjalpe

kripe, piper


Pergatitja:

Si fillim duhet te pastroni angjinaret (shikoni videon duke klikuar ketu).

Ne nje tigan shtoni vaj ulliri dhe nje thelpi hudher. Pasi te kete marr ngjyre hudhra, e heqim nga vaji, me pas shtojme angjinaret.

shtojini kripe e piper dhe skuqini me zjarr te larte per 5 minuta.

Shtoni dy garushde leng perimesh, mbulojeni me kapak dhe lereni te gatuhet per 15 minuta.

Drejt fundit te gatimit shtoni gjalpin dhe majdanozin e grire dhe perziejeni mire.

Transferojini ne nje pjatance dhe sherbejini angjinaret me vaj, majdanoz dhe hudhër.


7 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page