top of page

Bujurdi me djathe te bardhe dhe djathe kackavall:

Bujurdi me djathe te bardhe dhe djathe kackavall:

Perbersit:

1 domate pa lekur

1 speck jeshil

1 copë Feta djath te bardhe

2-3 feta Gouda

1 lugë gjelle vaj ulliri

1 lugë kafeje rigon i freskët


Pergatitja:

Pritini në copa të vogla ne forme (kube) domaten pa lekur dhe specken

gjithashtu dhe djathin e bardhe feta, ne nje tave te vogel balte i shtrojme te gjitha

perbersit, e Pjekim në furre ne temperatur 200 C për një çerek ore duke e kontrolluar gjithmon.

Kjo eshte meze Tradicionale nga Selaniku Grece, ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΝΤΙ:

Eshte shum e thjesht dhe e shpejt munde ta beni vetem me djathe te bardhe dhe me specke pake djekse vaj ulliri dhe rigon, dhe ta piqni ne mikrovalve per 3 minuta. Ju befte mir.!!!


Kuzhina eshte fantazi,🥣 ne ju japim ide,✨ ju vendosni imagjinaten

dhe shijen tuaj.🍽 (Aleksander Ziso)📢

Ju befte mire!152 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page