top of page

Corbe me mish te grire ose corbe "Shkodrane"

Corbe me mish te grire ose corbe "Shkodrane"

Perberesit:

400 gr mish i grire

100 gr oriz

80gr galpe

400 gr salce paste

1liter leng mishi

2 kokrra mesatare qep

krip,piper,ereza sipas deshires


Pergatitja:

Ne nje tenxhere hedhim gjalpin(ne vend te gjalpit mund te perdorim dhe vaj).

Sa fillon te shkrije gjalpi hedhim qepen dhe mishin e grire i skuqim bashke,

pastaj hedhim salcen i perzejme dhe shtojme lengun e mishit.Kur mishi eshte

gjysem i ziere hedhim orizin dhe e leme te zieje ngadale.Kur mishi te jete

ziere i shtojme kripe,piper, erezat e lem dhe 2 min dhe e heqim.

Gati per tu servirur,si zbukurim mund te perdorim gjethet e majdanozit.

42 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

コメント


bottom of page