top of page

Djath kaçkavall i bërë në shtëpi.

Mësoni se si të përgatisni djathin kaçkavall vetë në shtëpi. Një metodë shumë e thjeshtë dhe e suksesshme.

Qumështin vëreni të ziejë. Kur të marrë valë, shtojani kripën.

Pastaj shtojani limontosin dhe trazojeni vazhdimisht, derisa të trashet qumështi e të marrë ngjyrë të verdhë.

Masën e fituar zbrazeni në një napë pambuku, të cilën paraprakisht e keni lagur.

Masën shtypeni mirë që të kullojë lëngun e tepërt. Lërëni të pushojë kështu për dy orë. Pas kësaj periudhe vendoseni në frigorifer.

Ju bëftë mirë


35 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comentários


bottom of page