top of page

Frittata.

Updated: Apr 12, 2022

Frittata.

Perbersit.

Per 4-5 persona

5 vezë

200gr qumësht

150 gr djathë kackavall

50 gr gjalp

4 salciçe( Mund të përdorni edhe sallam sipsas oreksit tuaj )

2 qep te njoma ose 1 kokerr qepe te grire holle

50 gr majdanoz

100 gr kërpudha të grira te vogel

200 gr brokoli

krip, piper, sipas deshires


Pergatitja.

1

Parngrohim furrën në 200 gradë C.

2

Rahim qumështin me vezët për pak, më pas shtojmë të gjithë përbërësit me lart, i përzjejm mirë.

3

Në një tepsi të lyer me vaj, shtrojmë masën e përgatitur.

4

Pjekja në furrë të parngrohur në 200 gr c për 25 minuta.

Ju bëftë mirë.45 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page