top of page

Frittata me perime.

Updated: Apr 12, 2022

Frittata me perime.

Përbërësit


Per 4 persona.

4 vezë

150 gr qumësht

rreth 50 gr djathë i grirë

3 patate

1 qepë e verdhë

2 domate

50 gr spinaq

2 thelpinj hudhre

1 lugë te vogel rozmarin

kripë, piper i zi sipas deshires


Pergatitja.

Patatet dhe qepën i presim hollë, domatet i presim në copa.

Skuqini patatet dhe qepët në vaj derisa të zbuten.

Shtoni domatet, spinaqin dhe grijme hudhrat. Skuqini edhe për disa minuta.

Rrahim vezët me qumështin dhe erëzat dhe i hedhim në tepsi. Hedhim djathin e grirë dhe e pjekim ne furre me temperatur 200 grad per 20-25 minuta.

Ju befte mir.56 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page