top of page

Frittata me salmon, patate dhe bizele.

Frittata me salmon, patate dhe bizele.

Përbërësit:

600 gr patate të reja, të vogla

300 gr salmon i tymosur

7-8 vezë të mëdha, të rrahura

2-3 lugë gjelle kopër i grirë

130 gr bizele

kripë, piper


Pergatitja:

Për të gatuar frittata me salmon, patate dhe bizele veprojmë në këtë mënyrë: Presim patatet në feta dhe i gatuajmë në ujë me kripë për rreth 12 minuta ose deri sa të bëhen. I kullojmë dhe i lëmë të ftohen. Copëtojmë salmonin me duar dhe e shtojmë te vezët e rrahura bashkë me bizelet, kripë dhe piper. Në fund shtojmë dhe patatet. Nxehim 3 lugë gjelle vaj ulliri në një tigan, në zjarr të ulët, hedhim në të vezët, gatuajmë për rreth 13 minuta, i kthejmë me ndihmën e një pjate, gatuajmë për rreth 5 minuta të tjera dhe e shërbejmë frittatën të shoqëruar me sallatë sipas preferencës.

12 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page