top of page

Jahni:

Jahni:

Përbërësit:

900gr mish viçi

2/5 kg qepë

350 gr gjalpë

Kripë

piper i kuq

piper i zi

1 got ver te kuqe

1 gjethe dafin


Përgatitja:


Qepët grihen dhe kaurdisen me kripë për afër gjysmë ore deri sa të zbuten mirë, pastaj ia shtojmë veren e kuqe dhe gjethen e dafines yndyrën, mishin, piperin e kuq, dhe 1 gotë ujë. Jahninë e lëmë të zihet për 1 deri në 2 orë në temperaturë jo shumë të lartë dhe kohë pas kohe ia shtojmë nga pak ujë. Jahnija servohet me, pilaf, patate të skuqura etj

18 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page