top of page

Këpurdha me qepë të karamelizuara.

KOHA E PERGATITJES 15 MINUTA.

Përbërësit:


400 gr këpurdha të freskëta

2 qepë e mesme, e copëtuar

2 thelb hudhre

3 lugë gjelle vaj ulliri

2 luge sos soje

80 ml verë të bardhë

krip dhe piper i zi

majdanoz i freskët

Përgatitja:


Nxeni vajin në temperaturë mesatare, shtoni qepën dhe hudhrën dhe fërgoni për 3-5 minuta, derisa të zbuten.


Shtoni këpurdhat dhe fërgoni për 10 minuta, duke i përzier shpesh.


Shtoni sosin e sojës, kripën dhe piperin, verën, dhe lërini në zjarr derisa vera të avullohet, për rreth 3-5 minuta.


Largoni nga nxehtësia dhe shtoni majdanozin e grirë imët. Servoni menjëherë.

5 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page