top of page

Këpurdha të mbushura me spinaq.


KOHA E PERGATITJES 20 MINUTA.


Përbërësit:

12 këpurdha të mëdha

3 lugë gjelle gjalp

2 lugë të vogla hudhër e grirë imët

220 gr spinaq i grirë

6 lugë gjelle krem qumshti

6 lugë gjelle djath parmezan


Përgatitja:


Pastroni këpurdhat nga brendësia me ndihmën e një luge dhe thike. Shkrini një lugë të madhe buter, dhe lyeni këpurdhat brenda dhe jasht. Lërini me një anë.


Brendësinë e këpurdhave, coptojeni imët dhe fërgojeni në temperaturë mesatare me 2 lugë buter, pastaj shtoni edhe hudhrën e grirë dhe fërgojini edhe për 3 min.


Shtoni spinaqin e grirë. Pasi të fërgohen bashk me spinaqin për 5 min, largojini nga nxehtësia dhe shtoni ajkën.


Paraprakisht nxeni furren. Këpurdhat i mbushni me mbushjen me spinach, shtoni përmbi parmezan dhe futini në furrë me nxehtësi mesatare për 10-12 minuta.

2 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page