top of page

Kaçamak me kërpudha:

Kaçamak me kërpudha:

Përbërësit:

600 g kërpudha;

3 thelpinj hudhre;

60 g ullinj të gjelbër;

110 ml verë të kuqe;

1 luge kafe rigon;

410 ml qumësht;

310 ml supë perimesh;

210 g miell për kaçamak;

120 g kaçkavall të grirë në rende

kripë, piper, sipas deshires


Përgatitja:

Zjejme qumështin dhe supën, shtoni miellin e kaçamakut dhe duke e përzier vazhdimisht zjeni katër minuta, hiqeni nga zjarri dhe pastaj hidhni sipër kaçkavallin e grirë në rende.

Në nje tigan fërgoni kërpudhat, shtoni hudhrën, kur hudhra të krijojë aromë, hidhni verën e kuqe dhe ullinjtë dhe i lejme dhjetë minuta te zjejne.

Nga fundi shtoni erëzat dhe përzieni mirë. hidhni kaçamakun në pjatë dhe sipër salcën e kërpudhave.

Ju bëftë mirë!

29 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comentários


bottom of page