top of page

Kallamar te mbushur me spinaq:

Kallamar te mbushur me spinaq:

Perbersit per 3-4 persona


1/5 kg kallamare

1/5 kg spinaq

1 gotë verë të bardhë

3-4 qepë të njoma

1 tufë majdanoz

2 kokërr domate

200 gr, (buljionin) lenge perimesh

1/5 filxhan kafe oriz

Kripë, piper


Pergatitja.

Pastrojmë fillimisht kallamaret duke hequr tentakulat të cilat i presim hollë. Në një tigan me vaj ulliri kaurdisim qepët e njoma, më pas shtojmë tentakulat e kallamarëve të grira hollë. I kaurdisim për disa minuta dhe më pas e shuajmë gatimin me verë të bardhë. Sapo alkooli i verës të avullojë shtojmë domatet të grira në rende ose të prera në kubikë të vegjël. Shtojmë dhe buljonin e perimeve dhe e lemë salcën të ziejë për 5 minuta. E rregullojmë me kripë, pak sheqer dhe piper të zi. Në fund shtojmë orizin, spinaqin dhe majdanozin dhe i lemë për pak minuta derisa përbërësit të lidhen me njëri-tjetrin. Me masën e përgatitur mbushim kallamarët, i vendosim në një tavë dhe i fusim në furrën e parangrohur në temperaturën 180 gradë Celsius për 25-30 minuta.

20 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page