top of page

Karkaleca me pana dhe me uzo:

Updated: Mar 17, 2021

Karkaleca me pana dhe me uzo:

Perberesit:


Karkaleca deti te medhenj, N-2

1 qepe te grire shume imet,

1-2 karrota te grire shume imet,

1 gote uzo,

150 ml pana per gatim,

kripe, piper ose spec djeges,

majdanoz sipas deshires,

2-3 luge vaj.


Pergatitja:

Kaverdisim me vaj qepen e karroten dhe pak vere.Shtojme karkalecat dhe pas pak edhe uzon. Pasi uzua avullon, shtojme panen derisa te marre nje vale e te avulloje pak. E rregullojme me kripe, piper ose spec djeges dhe majdanoz te grire, dhe eshte gati per tu shijuar. Nese eshte e mundur, perdorim tavat e dheut per te perfunduar gatimin ne furre ne 200°, pasi ka avulluar uzua.


Ju befte mire!74 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page