top of page

Keke Dashurie (per 2 persona)

 1. KOHA E PERGATITJES PA LIMIT.

 2. Si te pergatisim Kekun e Dashurise (per 2 persona)

 3. Per nje recete te shijshme duhen:

 4. 4 sy te qeshur

 5. 4 kofshe pa dhjame mundesisht

 6. 4 krahe muskuloz

 7. 2 kuti te rrumbullakosura qumeshti

 8. 2 arra kokosi

 9. 1 tas me gryke te ngushte

 10. 1 banane

 11. Pergatitja:

 12. Shiko drejt e ne syte e qeshur

 13. Shtriji kofshet dhe pergatit krahet músculosTundi me kujdes dhe butesi 2 kutite e qumeshtit

 14. Me kujdes futeni bananen ne tas dhe duke e rrotulluar ne siperfaqen e tij, eshte e rekomandueshme te vazhdoni te tundni kutite e qumeshtit nderkohe.

 15. Ne kohen kur nxehtesia arrin graden e duhur, futeni bananen same thelle ne tas, duke e mbuluar tasin me 2 arrat e kokosit.

 16. Lereni brenda deri sa te lengezohet (rekomandohet mos ta lini gjithenaten*.) Keku duhet te jete gati atehere kur babanja te jete zbutur plotesisht. Nqs bananja ka ruajtur fortesine atehere filloni nga epara sipas instruksioneve te mesiperme*****

 17. Nje recet e mrekullushme Ju behfte mir:

16 views0 comments

Recent Posts

See All

留言


bottom of page