top of page

Kerminje me majdanoz dhe me gjalp :

Kerminje me majdanoz dhe me gjalp :

Perberesit (per 4 persona):

48 kermij dhe 48 guacka

350 gr gjalp

4 qepe te vogla

2 thelpinj hudhe

4 luge supe me majdanoz te grire

Kripe, piper.

Pergatitja:

Grini qepet dhe shtypni thelpinjte e hudhres. Perzijini ato me majdanozin, kripen dhe piperin. Pastaj perzijeni ato megjalpin e shkrire.Vendosni pak gjalp ne çdo guacke, pastaj vendosni mbi secilen nga ato nje kermill dhe u hidhni gjalp nga siper, ne menyre qe siperfaqja te jete e rreshqitshme.Vendosini kermijte (se bashku me guackat) ne nje ene te mbushur me fasule te thata ne menyre qe te rrine drejt (pa u derddhur). Pastaj futini ne furre ne temeraturen 240° per 8 minuta.


Kuzhina eshte fantazi,🥣 ne ju japim ide,✨ ju vendosni imagjinaten

dhe shijen tuaj.🍽 (Aleksander Ziso)📢

Ju befte mire!

157 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page