top of page

Kofsha pule me oriz në tavë.

Kofsha pule me oriz në tavë.

Nje recete e shpejte per pergatitjen e nje vakti te shijshem per te gjithe familjen. Ne kemi zgjedhur kofsha pule, por nese ju deshironi mund te merrni nje pule te tere dhe ta ndani ne copa.

Koha e pergatitjes: 30 Minuta.

Perberesit: Per 5 me 6 persona.


8-9 kofsha pule (ose nje pule e prere ne copa)

2 kokërr qepë mesatare

2 thelpi hudher

3 filxhan bizele dhe karota te perziera

2-3 domate ose pak salcë

2 filxhan çaji oriz

kripë

piper

pak gjalpë

leng pule ose uje (rreth 400 ml)


Përgatitja:

Kofshat e pulës i skuqim me qepën e prerë hollë dhe hudhren e grire me nje luge vaj ulliri.

Shtojmë bizelet dhe karotat e grira. Me pas domatet ose salcën, kripë dhe piper. E mbulojme me kapak dhe e lemë në zierje për disa minuta.

Në një tavë shkrijmë gjalpin dhe shtojmë orizin, lart vendosim mishin e përgatitur të pulës me perimet si dhe lëngun e lëshuar gjatë zierjes.

Sipas nevojes i shtojme pak leng pule ose uje qe orizi te ziehet tamam.

21 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page