top of page

Kotoleta pule dhe sallate me molle.

Nje darke per 20minuta:

Kotolete me pule.

Pergatitja: 10 minuta

Gatimi: 10 minuta Per: 4-5 racione.

Perberesit:

PER PULEN:

4-5 fileto pule pa kocka

1 filxhan miell

3-4 veze

2 filxhan therrime buke

Vaj ulliri


PER SALLATEN:

1 luge gjelle qepe e grire

2-3 luge gjelle mustarde

1 filxhan leng limoni i sapo shtrydhur

2 luge gjelle mjalte

1 filxhan vaj ulliri

40-50 gr rukola

1 molle e jeshile

3 luge djathe parmixhano i grire.


Pergatisni pulen:

Pastroni dhe thani mire filetot e pules dhe vensoseni secilen ne mes te dy copa letre furre. Perdorni nje cekic druri ose fundin e nje tigani per te rrahur mishin.

Ne nje tas te mad hidhni miellin, ne nje tas tjeter hidhni vezet dhe rrihini, ndersa therrimet e bukes ne nje tas te trete. Rregullojini miellin, vezet dhe therrimet e bukes me kripe e piper.

Merrni filetot e pules me radhe dhe kalojini ne fillim tel miell, pastaj tek vezet dhe ne fund tek therrimet e bukes. Perseriteni proceduren edhe me filetot e tjera.

Para se te filloni skuqjen, beni gati nje pjate ku te keni vendosur disa peceta letre qe te thithin vajin e tepert nga kotoletat e skuqura.

Vendosni tiganin ne zjarr ne temperature mesatare. Mbulojeni te gjithe fundin e tiganit me vaj dhe prisni sa te nxehet. Filloni skuqjen e kotoletave per disa minuta ne njeren ane derisa te marri nje ngjyre te arte, pastaj kthejini ne anen tjeter.

Pasi te jene skuqur kalojini mbi peceten e letres qe t’i perthithet vaji i tepert.


Beni sallaten:

Ne nje tas te vogel perzieni bashke qepen e grire, mustarden, lengun e limonit, mjaltin dhe vajin e ullirit. Shtojini kripe e piper salces.

Prisni mollen ne feta, pastaj ne shkopinj te vegjel. Shtoni rukolan, djathin parmixhano dhe mollen ne nje tas sallate. Siper shtojini salcen e pergatitur.

Sherbejini kotoletat e pules me sallate siper.

29 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Commenti


bottom of page