top of page

Lule kungulli të skuqura:

Lule kungulli të skuqura:


Përbërësit:

14 lule kungulli

vajë për skuqje

300 ml birrë

170 gr miell

kripë, piper sipas deshires,

Përgatitja:

Pastroni nga pistilli i brendshëm dhe bishti, lulet e kungullit dhe lajini me kujdes.Vendosni të thahen sipër nje bezeje kuzhine.


Ndërkohe përgatisni brunim e rrahur që na nevojitet për skuqje duke perziere miellin me birrën dhe pak kripë.zhytni më delikates lulet e kungullit në brum dhe pastaj skuqini ne vajë të bollshëm dhe shumë të nxehtë.

Hiquani vajin e tepërt me letër kuzhine dhe sperkatini akoma me pak kripë.Sherbejini të nxehta. Ju bëfte mirë.

7 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page