top of page

Marmalatë portokalli:

Marmalatë portokalli:

Përbërësit 2 kg portokall 2 kg sheqer

Pergatitja: Ne fillim lani portokallet, bëjini disa vrima me pirun dhe lërini në ujë për 12 orë. Pasi kane kaluar 12 ore ne uje i thajm,pastaj pastrojini nga lëkura duke ruajtur 3 lëkura të pastruara nga pjesa e brendshme e bardhë. Pritini lëkurat në fije të holla dhe ziejini në ujë të valuar për 5 minuta. Prisni portokallet në feta të holla. Mos harroni të largoni farat. Në një enë të madhe, shtoni portokallet dhe të njëjtën sasi sheqeri. Lërini të ziejnë ngadalë pa shtuar ujë. Është e nevojshme që të përzihen herë pas here. Në fund, shtojini marmalatës edhe masën e lëkurave për ta zierë ende për 3-4 minuta. Lëreni të ftohet përpara se ta shpërndani në vazo qelqi apo ku do ta servirni.

28 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page