top of page

Melci qengji.

Updated: Mar 15, 2021

Melci qengji.

Përbërësit

500g Melci

Lengun e 2 limonave

Krip,Piper te zi,

Rigon,

Vaj Ulliri.


Pergatitja.

Lajme mire melcin dhe e presim ne copeza te vogla e hedhim ne nje tenxher me 1 gota uje e leme te ziejne sa te pine te gjithe ujin kur mos te kete me uje hedhim pak vaj e skuqim mire hedhim dhe kripen,piperin,rigonin dhe ne fund lengun e limonave.


239 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page