top of page

Midhje saganaqi.

Updated: Mar 16, 2021

Midhje saganaqi.

Përbërësit

600g Midhje

200g Djathe te bardhe

1 Qep te kuqe

2 Thelpi hurdher

6 Luge gjelle vaj ulliri

1 Spec te kuqe

3-4 Domate

majdanoz

piper,rigon.


Pergatitja.

Hedhim ne nje tenxhere te vogel vajin qepen dhe e skuqim mire pastaj hedhim specen te gjitha i kemi grrir per pak domatet.hurdher,piper.rigon.majdanoz hedhim dhe pak uje dhe e leme te ziejne per 10 minuta pastaj hedhin midhjet i leme te ziejne dhe ne fund hedhim djathin e leme 2 minuta dhe pastaj eshte gati.
189 views1 comment

Recent Posts

See All

1 Comment


Gjoni Gjoni
Gjoni Gjoni
Mar 17, 2021

super bravo


Like
bottom of page