top of page

Mish pule me salcë hurme.

KOHA E PERGATITJES 30 MINUTA.

2 kg mish pule;

1 lug caj kyrri

kripë; piper;

80 ml vaj;

2 qepë e kuqe;

3 speca,

1 gote buljon perimesh

300 g oriz;

16 kokrra hurma;

1 gotë kos


Përgatitja:


Mishin e pulës pastrojeni, lajeni dhe priteni në pjesë të vogla. Lëreni anash kofshët dhe krahët, ndërsa nga pjesa e mbetur hiqni eshtrat. Mishit marinojeni, kripë, piper dhe kerry.

Në tigan nxehni vajin dhe hidhni copat e mishit të pulës që të fërgohen derisa të skuqen nga të gjitha anët. Pastroni dhe pritni qepën dhe shtoni në mishin e pulës që edhe ai të fërgohet në zjarr të vogël.

hidhni dhe specat, dhe hurmat sa te krijojne nje salce,

Hurmave hiqjani bërthamat dhe i prisni ne kubik te vogla,

ne funde shtoni dhe kosin, dhe perbersit e tjer.


Orizin zieni në ujë dhe kullojeni. Pastaj hidheni në nje pjate në të cilën do ta shërbeni.

Ju bëftë mirë,

7 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page