top of page

Muffins:

Updated: Dec 14, 2020

Muffins:

Perberesit: 4 veze 10 luge sheqer 13 luge vaj 13 luge kos 1 sheqer vanile 1/5 pluhur per pjekje Levore limoni ne rende 110 gr cokollate 26 luge miell Pergatitja: Ne nje ene te madhe rahim vezet me sheqer dhe sheqer vanilje. Shtojme vajin,kosin,miellin e i perziejme me pluhurin per pjekje. Me pas i hedhim levoret e limonit dhe cokollatat e coptuara ne copeza te vogla. E gjitha kjo perzihet me luge dhe hedhim nga dy luge brum ne secilen boshllek te formes per kek. Secilen boshllek e lyejme me margarin ose me vaj(me se lehti e praktikoj une,hedh pak vaj ne njeren nga boshlleket dhe me brushe e lyej secilen boshllek nga ai vaj) E mira e kesaj embelsire eshte se behet shume shpejte,krejt perbersit perzihen pernjehere me luge mbushen boshlleqet me brumin dhe piqet. Furra ngrohet paraprakisht ne 200 grade dhe pas 7 minuta qe kemi futur embelsiren e ulim temperaturen ne 180 dhe pjekim per 20 minuta.


Kuzhina eshte fantazi,🥣 ne ju japim ide,✨ ju vendosni imagjinaten

dhe shijen tuaj.🍽 (Aleksander Ziso)📢

Ju befte mire!
73 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


bottom of page