top of page

Musaka greke.

Updated: Aug 27, 2020

KOHA E PERGATITJES 30 MINUTA.

Një pjatë plot ushqyes dhe kalorike, të cilën familjarët tuaj do ta duan. Është një nga ato ushqime që shijohet tepër.

Përbërësit:

4patëllxhanë,

3 domate,

1-2 qepë,

400 g mish të bluar,

300 g kaçkavall,

kripë,

piper,

rigon,

kanellë,

gjysmë tufe majdanozi.

Për salcë beshameli:

60 g gjalpë,

3 lugë miell,

½ litër qumësht,

kripë,

piper


Përgatitja:

Priteni patëllxhanin në rrathë, qitni kripë, mbuloni me folie dhe lëreni gjysmë ore të lëshojë ujin. Fërgoni patëllxhanin në vaj ulliri.

Në tiganin tjetër fërgoni qepën e grirë imët, shtoni mishin dhe fërgojeni 15 minuta.

Shtoni domatet e grira në kube, kripën, piperin, rigonin, kanellën dhe majdanozin e freskët dhe fërgoni edhe 10 minuta.

Në tenxhere shkrini gjalpin, shtoni miellin dhe përzieni dhe nga pak shtoni qumështin, kripën dhe piperin dhe zieni 10 minuta derisa të përftoni salcën e beshamelit pak më të dendur.

Në tepsi rezistuese ndaj zjarrit rendisni patëllxhanin, pastaj mishin, pastaj salcën e beshamelit dhe në fund kaçkavallin e grirë në rende.

Përsëriteni edhe njëherë dhe piqeni në furrën e ngrohur në 200 gradë rreth gjysmë ore.

13 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page