top of page

Omelet ne furre.

Updated: Apr 28, 2022

https://www.gastronomiashqiptare.com/ është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Omelet ne furre.

Përbërësit.

500g Patate

5-6 Veze

500ml Qumesht

4-5 Luge gjelle miell

2 Luge gjelle gjalp

110g djathe te mbardhe

110g Djathe kackavall ne copeza te vogla

210g Sallam

krip,piper te zi

200g Kerpudha

1 Domate ne feta per siperfaqen

1 Spec te kuqe te prere ne copeza te vogla


Pergatitja.

Ju sugjeroj që fillimisht të ndizni furrën në 180 gradë kështu do të shkurtoni kohë.

Presim patatet te rrumbullakta marrim nje tepesi e lyejme me vaj shtrojme patatet u hedhim pak krip dhe vaj i pjekim

Ne nje tas hedhim te gjithe perbersat i trazojme dhe kur te jene gati patatet e hedhim ne siperfaqe te patateve dhe pjekim ne 180 grade per 20-25 minuta varet nga furra.58 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

תגובות


bottom of page