top of page

Pashaqofte. Recet e postuar nga Anila Haxhiu Duka

Updated: Oct 12, 2021

Pashaqofte. Recet e postuar nga Anila Haxhiu Duka

Perbersit.

500 gr mish vici i bluar

1 qepe

2 te bardha veze

2 filxhana kafe turke oriz

Pak piper i kuq

Piper i zi

Majdanoz


Pergatitja.

I ben qoftet te vogla sa nje koker arre dhe i zien perpara per 25 minuta ne nje tenxhere

Grin 2 karrota ne fije fije dhe nje koker patate ne kubike dhe i zien sebashku ne tenxhere. Hedh pak gjalp. E heq tenxheren nga zjarri dhe rreh dy te kuqet e vezes se bashku me lengun e nje limoni te shtrydhur sebashku . Ja hedh supes dhe e perzien avash avash . Kur serviret i hedh majdanoz te fresket siper.


1,222 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page