top of page

Pastice me mish te grire. Recet e postuar nga Alketa Hoxholli Kishta

Pastice me mish te grire dhe krem beshamel.

Perbersit

1 pako makarona nr 2

Uje kripe

0.5 kg mish te grire

1 qepe e grire

1 domate e madhe e grire

Salce domate kripe vaj ereza piper kanelle uje

Kremi

1l qumesht

100 gr miell

100 gr gjalp

1 veze

200 gr djath per pica

Arre kokosi e grire kripe


Pergatitja.

Pastice me mish te grire dhe krem beshamel

Ziejme makaronat ne uje e kripe

Ne nje tenxh hedh mish te grire qepen i skuq mire hodha domatet piper kanelle e skuq akoma shtoj uje kripe e ziej sa te behet

Zverdh miellin me gjalpin dhe shton qumeshtin e valuar duke e trazuar vazhdimishte me tel kuzhine kur te shkeputet nga tenxherja kremi eshte gati e heq nga zjarri shton djath te grire per pice 1 veze pluhur kokosi e trazoj mire dhe gati

Lyej taven me vaj dhe shtroj makarona moxarela mishin e grire djath makarona djath krem prap djath lart e pjek

Ju befte mire
269 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comentarios


bottom of page