top of page

Patate qofte.

Updated: Mar 16, 2021

Patate qofte.

Përbërësit

3 Patate te zjera

2 Qep te fresketa

Pak majdano

Djathe kackavalle (guda)

Djathe kackavalle (graviera)

250 Djathe te bardhe

1 Veze

Piper te zi

Miell

Përbërësit per siperfaqen para se ti skuqim

Miell

2 Veze

Buke e grir


Pergatitja.

Hedhim patatet ne nje tas i mbejme therrime me nje pirune.

Hedhim te gjithe perbersat dhe i trazojme mire dhe i bejme topa.

Ne nje pjate hedhim vezet dhe i rrahim ne pjate tjeter hedhim miellin dhe ne nje tjeter friganian lyejme te gjitha qoftet ne miell pastaj te vezet dhe ne fund te buken e grir.

Hedhim vaj ne nje tigane e leme te nxehet mire dhe i skuqim.
308 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page