top of page

Pekmez.

Përbërësit Verë musht (e ëmbël)


Përgatitja Sasia e verës sipas dëshirës. Vihet në një enë të ziejë në zjarr të ngadaltë. Përzihet herë pas here që të ulet shkuma e të mos derdhet. Zihet disa kohë derisa të trashet në formë shurupi. Lihet të ftohet dhe përdoret e trashë për të lyer bukën ose e holluar me ujë për limonadë.

15 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comentários


bottom of page