top of page

Pulë e mbushur me patate në furrë

Updated: Dec 14, 2020

Pulë e mbushur me patate në furrë

Eshte nje recet e thjeshte e shpejt, e shishme, dhe munde ta gatuaj kushdo i kan te gjith keto perbersit ne shtepi. Ju befte mire. Pulë e mbushur me patate në furrë, me kushte shtepie. Përbërësit: 1 pulë 1 kg patate 1 qepë 100gr djath kackavall 100gr salcice pule 1-2 speca te ndryshme 50gr kikirika Kripë Piper i zi Piper i kuq Vaj ulliri Rozmarinë Përgatitja: Marim nje pule e lajm e pastrojm, dhe patatet i qerojm i pastrojm, i presim sipas menyres tuaj i vem ne nje tepsi, per mbushjen shum e thjesht presim salcicet ne copa te vogla djathin, qepen,specat. bejme mushjen e pules i perzjejme te gjitha bashke perbersit e mbushjes, ne tepsi veme pulen dhe patatet sipas fotove. dhe i pjekim ne furre per Shtojmë në të edhe një gotë ujë nga lëngu i pulës dhe e vendosim tavën në furrë në temperaturën 200 gradë. E lëmë të piqet përreth 30 me 45 minuta. duke e kontrolluar gjithmon.


Kuzhina eshte fantazi,🥣 ne ju japim ide,✨ ju vendosni imagjinaten dhe shijen tuaj.🍽 (Aleksander Ziso)📢

Ju befte mire!


244 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page