top of page

PURE ME PATATE:

Updated: Jan 3, 2021

PURE ME PATATE:

Koha e pergatitjes: 15 Minuta.

Perberesit: Per 4 -5 persona.

5-6 patate mesatare

1 gote qumesht

50 gr gjalpe

25gr vaj ulliri

krip,piper sipas deshires


PERGATITJA:

Marim patet i pastrojme dhe i presim ne kuba te vegjel.Pastaj i hedhim ne nje tenxhere dhe i hedhim uje ne te njejten lartesi qe jane dhe patatet jo ti mbulojme.Pasi kane ziere dhe uji ka avulluar plotesisht i heqim nga zjarri.Patatet i shtypim dhe ne te njejten koh hedhim dhe gjalpin pastaj shtojme goten e qumshtit i perziejme bashke.Pasi i kemi perzier shtojme vajin e ullirit,kripen dhe piperin i perziejme perseri dhe pureja eshte gati..


Kuzhina eshte fantazi,🥣 ne ju japim ide,✨ ju vendosni imagjinaten

dhe shijen tuaj.🍽 (Aleksander Ziso)📢

Ju befte mire!






100 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page