top of page

Rizoto “Primavera”

Rizoto “Primavera”

Perberesit:

2 Gota oriz

1 spec i kuq

1 spec jeshil

1 qep e bardh

2 karrota

1 kuti me miser

1 kungulleshke

bizele

majdanoz

1 gote vere e bardh

1 liter leng perimesh

krip dhe piper i zi

1 bustine shafran pluhur “zaferano”

pak gjalp

vaj ulliri


Pergatitja:


Lani dhe pritini perimet ne kubik te vegjel.Qepen grijeni imet dhe kavardisini ne nje ene qe nuk ngjite me pak gjalp dhe vaj ulliri ne zjarre te lart.Perimet duhet te rezultojn krokante dhe jo te qullura.Shtoni orizin.lereni te kavardiset paksa dhe shuani me veren e bardhe.Kur vera te kete avulluar shtoni here pas here buljonin e perimeve te nxehte.Shtoni dhe shafranin pluhur.Regulloni me krip dhe piper duke perzier here pas here deri ne zierjen optimale te orizit.Shtoni majdanozin e grire imet dhe kompozoni pjaten sipas deshires.


25 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page