top of page

Role me mish te grire.

Role me mish te grire.

Koha e pergatitjes: 30 Minuta.

Perberesit: Per 4-5 persona.

1 kg mish i grire

200 ml pana

2 qepë

2 karrotë

2 thelb hudhre

120 gr buke/galetë

1 lugë kripë

1 lugë piper

1 lugë majdanoz

3 vezë


Pergatitja.

Furrën ngroheni në 180 gradë.

Qepën, hudhrën e karrotën grijini imët e bashkojini me mishin e bluar.

Shtoni te gjithe perbersit, dhe përziejini mirë derisa të formoni një masë homogjene.

Me ndihmën e duarve krijoni një role e këtë vendoseni në tavën e lyer me yndyrë.

Mbulojeni me folie alumini e piqeni në furrë për 25-35 minuta.

Ju bëftë mirë.0 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page