top of page

Role me fileto puldeti te mbushur:

Updated: Dec 4, 2020

Role me fileto puldeti te mbushur:

Nje piate ndryshe per Krishtlindjet dhe Vitin e Ri:


Perbersit:

1 fileto pul deti

geshtenja

ftua te piekur e marinuar me konjak

fiqe te thate

kaisi te thata

fara boce pishe te pjekur

kikirika te piekur

rrush te bardhe dhe te zinje te thate

beikon te piekur

djath parmezana

djath regato,


Pergatitja:

Fileton e pule detit e presin ne mes sipas fotos e dhe bejme mbushjen me te gjithe perbersit sic e shikoni ne foto, e mbeshtjellim ne rolo ose me spango kuzhine ose me kruajtese dhembesh, ne nje tepsi ose tave i pjekim ne furre te nxefur ne temperatur 170 grade sa te marin nje ngjyre te arte te kafte. Ju behfte mir dekuracionin e beni sipas deshires:


Gëzuar Festat te gjithëve 🙂 🙂 🙂 Merry Christmas, Happy New Year, Everyone!! 🙂 🙂 🙂

Ju befte mire

Kuzhina eshte fantazi, ne ju japim ide, ju vendosni imagjinaten dhe shijen tuaj.

(Aleksander Ziso)

125 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Commentaires


bottom of page