top of page

Salce Karamel:

Updated: Jan 30, 2023

Salce Karamel:

Përbërësit:


250 g sheqer

250 ml krem qumshi

1 lugë çaji ekstrakt vanilje

50 gr gjalpe


Përgatitja:


Vendosim sheqerin në një tigan të thellë mbi zjarre ku me pare kemi hedhur gjalpin

dhe e perziejm atë derisa fillon të shkrihet e te jete shpërbërë tersisht. Sheqeri

duhet të marre një ngjyrë të artë dhe te karamelizohet sepse po e dogjem

me shume ajo pastaj do të behet e hidhur. Shtojme ngadal-ngadal kremin e

qumshtit dhe vaniljen. E perziejme dersa te formohet nje mase homogjene.

Salca eshte gati per tu perdorur ne cdo lloj embelsire.

13 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page