top of page

Sallatë Ceasar.

Sallatë Ceasar.

Koha e pergatitjes: 10 Minuta.


Perberesit: Per 4 me 5 persona.

300 gr fileto pule

2 fetë buke të thekur

300gr sallatë romane (ose sallatë të jeshile),

100 gr djath Parmigiano në copa të vogla

6-7 domate qershi sipas dëshirës


Përbërësit për salcën:

150 ml majonezë

60 ml qumësht

60 gr parmigiano i grirë

1 lugë gjelle mustardë

2 lugë gjelle lëng limoni

2 thelbi hudhër

1 luge e vogel salce Worcestershire

krip, piper sipas deshires.


Përgatitja:

Përbërësit e salcës i fusim të gjithë bashkë në mikser dhe i përziejmë deri sa të bëhet një masë homogjene në formë salce.

Fileton e pulës e presim në kubikë të vegjël dhe e skuqim me pak vaj ulliri, kripë dhe piper.

Bukën e thekur e presim në kubikë gjithashtu dhe e hedhim bashkë me pulën sipër sallatës jeshile dhe djathit në copa.

Në fund shtojmë salcën sipas dëshirës.

1 view0 comments

Recent Posts

See All

תגובות


bottom of page