top of page

Sallate me Patillxhane.

Updated: Mar 16, 2021

Sallate me Partexhane.

Përbërësit

5 Partexhane

2 Thelpi hurdher

200g Djathe

Krip,piper te zi,vaj ulliri

Majdanoz.


Pergatitja.

Pjekim partexhanet ne 200 grade per 40-50 minuta kur te jene gati i leme te ftohen pak dhe me nje luge marrim te gjithe brumin qe ka e hedhim ne nje tas (jo lekuren)dhe hedhim dhe te gjithe perbersat e tjere i trazojme mire dhe sallata eshte gati.

JU BEFTE MIRE!

246 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page