top of page

Sallatë Kapreze.

Sallatë Kapreze.

KOHA E PERGATITJES 5 MINUTA.

Perbersit.

1 Mozzarella

1 Domate

1 Hudhër e njomë

1 Vaj ulliri

Kripë, piper, sipas deshires,

Disa gjethe Borzilok.

Pergatitja.

Domaten priteni në feta gjithashtu prisni në feta dhe mozzarellan, vendoseni në një pjatë të alternuara me njëra tjetrën, Kriposini, shtoni vaj ulliri, hudhër të njomë dhe fleta borziloku.


Shërbejeni me feta buke të thekur me vaj dhe rigon.

4 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


bottom of page