top of page

Sallatë me avokado.

Sallatë me avokado.

Koha e pergatitjes: 10 Minuta.


Perberesit: Per 4 me 5 persona.

160 g krem-djathi për lyerje,

130 g djathë të grirë,

4 lugë supe kose,

një lugë majonezë,

1 kavanoz speca të pjekur,

4-5 avokado,

50 g arra,

kripë, piper.


Përgatitja:

Përzieni krem-djathin, djathin e grirë, kosin dhe majonezën.

Pritni imët specat dhe avokadon dhe perzijeni te gjitha perbersit

Në fund shtoni arrat e bluara dhe kripën sipas dëshirës.

4 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page