top of page

Sallatë me fasule.

Sallatë me fasule.

KOHA E PERGATITJES 10 MINUTA.

Perbersit.

170 g fasule të kuqe;

170 g fasule të bardhë;

3 domate;

2 spec;

1 spec djegës i vogël;

1 qepë e kuqe;

pak majdanoz të freskët;

disa fletë borziloku;

vaj ulliri,

uthull molle;

kripë;

piper.


Pergatitja.

Zieni fasulen dhe lëreni që të ftohet pak.

Grini qepën, specin dhe domaten dhe pastaj përzieni me fasulen.

hidhni erëza sipas shijes, në fund shtoni fletët e borzilokut dhe hidhni sipër vajin e ullirit dhe uthullën e mollës.


2 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page