top of page

Sallatë me luleshtrydhe dhe filet pule.

Sallatë me luleshtrydhe dhe filet pule.

Koha e pergatitjes: 10 Minuta.

Perberesit: Per 4 me 5 persona.

400 g sallatë,

250 g luleshtrydhe,

2-3 fileta gjoksi pule (secila nga 120-150 g),

3 lugë gjelle vaj,

2-3 lugë gjelle salcë soje,

1 lugë mjaltë,

160 gramë kos,

3 lugë gjelle majonezë,

3 lugë uthull molle,

kripë, piper i zi i bluar,

piper i kuq i bluar djegës.


Përgatitja:

1. Sallata pastrohet, shkundet për t’u tharë dhe ndahet në copë kafshate. Luleshtrydhet i pastroni dhe i prisni në 4 copë.

2. Filetat e mishit të pulës thahen me letër kuzhine dhe priten në rripa të holla. Kaurdisen në vaj të nxehtë në të gjitha anët, derisa të skuqen. Shtohen salca e sojës dhe mjalti, kripa dhe piperi i zi i bluar.

3. Bashkohen të gjithë përbërësit e sallatës. Kosin perzieni me 1ose 2 lugë gjelle ujë, me majonezë dhe me uthull. Shtohet kripë dhe piper i kuq i bluar djegës.

Përzierja i apo salca qe krijuam perzijeni me sallatën.

5 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page