top of page

Sallatë me panxhari te kuq dhe me djath feta.

Sallatë me panxhari te kuq dhe me djath feta.

Koha e pergatitjes: 5 Minuta.

Perberesit: Per 4 me 5 persona.

Përbërësit:

4-5 panxharë të kuq të mëdhenj të zier;

80 gramë djathë feta;

3 lugë majdanoz të grirë;

3 lugë lëng limoni;

4 lugë vaj ulliri;

3 thelpinj të grirë hudhre;

gjysmë qepe të grirë;

kripë, piper.


Përgatitja:

Zieni panxharin. Pasi ta zieni dhe ta qëroni priteni në kube, njësoj veproni edhe me djathin feta.

Përzieni panxhari, djathin feta, majdanozin dhe qepën.

Përzieni lëngun e limonit, vajin e ullirit, hudhrën e grirë, kripën dhe piperin dhe hidheni në sallatë.4 views0 comments

Recent Posts

See All

Kommentare


bottom of page