top of page

Sallatë me patate:

Sallatë me patate:


Përbërësit:

4-5 patate të mëdha,

2 qepë e prerë hollë,

8-9 kastravecë të vegjël turshi,

1 lugë e vogël rigon,

4-5 lugë gjelle majonezë,

2 lugë gjelle mustardë,

vaj ulliri,

uthull,

kripë, piper sipas deshires


Pergatitja:

Patatet pasi t’i kemi pastruar mirë, i ziejmë, i qërojmë dhe i presim në kubikë të vegjël. Në një tas vendosim patatet, qepën e grirë, kastravecët turshi dhe i shtojmë rigon, kripë, piper dhe vaj ulliri.


Përziejmë mustardën me majonezën dhe ia hedhim sallatës përsipër.

Ju bëftë mirë!

11 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page