top of page

Sallatë me quinoa dhe perime.

Sallatë me quinoa dhe perime.

Koha e pergatitjes: 10 Minuta.


Perberesit: Per 4 me 5 persona.

300gr Quinoa e zier

2-3 Domate

1 Kastravec

2 Avokado

2 Limon

1Qepë e kuqe

1 tuf majdanoz

Vaj ulliri,

Krip,piper.


Përgatitja:

Presim në kubikë të vegjël domaten, kastravecin, avokadon dhe i përziejmë së bashku me quinoan e para përgatitur.

Në një enë hedhim lëngun e dy limonëve, pak kripë, piper, vaj ulliri, dhe i përziejmë fort duke krijuar një masë homogjene.

E vendosim në pjatë të gjithë këta përbërës të përzier së bashku, dhe sipas dëshirës mund të shtojmë edhe qepën e kuqe të prerë në copa të vogla.

9 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page