top of page

Sallatë me spinaq dhe luleshtrydhe.

Sallatë me spinaq dhe luleshtrydhe. Përbërësit: 500gr luleshtrydhe 150gr spinaq me gjethe te vogla 60gr rukola ose sallate jeshile 250gr djath i bardhe dhie ose dele 4-5 luge vaj ulliri lengun e 1/2 limoni stika pishe/arra/bajame/lajthi kripë Përgatitja: Lajme dhe thajme shume mire spinaqin dhe rukolen (ose sallaten) dhe i vendosim ne nje tas te madh. Pastrojme luleshtrydhet, i heqim gjethet dhe i ndajme ne dy ose kater pjese (varet nga madhesia e tyre). Presim ne kubik ose therrmojme me dore edhe djathin e bardhe. I hedhim te gjithe perberesit tek tasi me spinaqin, shtojme pak kripe, lengun e limonit, vajin e ullirit dhe i perziejme me delikatese. Ne fund i zbukurojme me frutat e thata ne siperfaqe.

9 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page